Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Komunikaty Fundacji  
2018
13/03
Ogłaszamy XII edycję Konkursu Fotograficznego "Potęga Łodzi - Power of Łódź"
 
  << wróć do listy aktualności  

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej wspierana przez Biuro Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do udziału w XII edycji Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi - Power of Łódź”.

Kolejny, dwunasty raz, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej przy wsparciu Biura Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi organizuje Konkurs Fotograficzny ”Potęga Łodzi - Power of Łódź”.

Poproszono mnie o kilka słów inspirujących do udziału w Konkursie. Wydaje się, że nie są konieczne. Bowiem Konkurs utrwalił się wizerunkowo w świadomości nie tylko osób biorących w nim udział. Biuro Fundacji odbiera już telefony od zainteresowanych tegorocznymi terminami i wystawą pokonkursową prac, a fani Łodzi i kolekcjonerzy łódzkich obrazów pytają – czy i kiedy ukaże się najbliższy album z konkursowymi zdjęciami.

Zapraszam więc do poszukiwania i zapisania w fotograficznych kadrach kolejnych, nieznanych obrazów naszego miasta. Każde autorskie spojrzenie na historyczne, materialne dziedzictwo może bez końca potwierdzać niezwykłe, wyjątkowe w skali europejskiej osiągnięcia w przestrzeni oraz w architekturze eksplozyjnie rozwijającej się od połowy XIX wieku „Potężnej Łodzi”. Inspirujące może być także odkrywanie cech miasta dumnego i dostarczającego powodów do dumy mieszkańcom w bliższych nam czasowo, nawet współczesnych dokonaniach cywilizacyjnych.

Czwarty już tom albumu Potęga Łodzi - Power of Łódź zostanie wydany jeszcze w tym roku. Twoje zdjęcie może też zostać w nim utrwalone.

Włodzimierz Adamiak

Przewodniczący Rady Fundacji Ulicy Piotrkowskiej

Łódź, Marzec 2017

 

 

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB