Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Wizyta Jana Gehla  
03/09
2013
Wizyta prof. Jana Gehla w Łodzi. Miasta dla ludzi
 
  << wróć   Na zaproszenie Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Fundacji Ulicy Piotrkowskiej w dniach 04-06 listopada br. w Łodzi będzie gościł profesor Jan Gehl.Profesor Jan Gehl jest wybitnym duńskim naukowcem i praktykiem z zakresu architektury, urbanistyki i zarządzania przestrzeniami publicznymi. Związany jest on przede wszystkim z Kopenhagą, gdzie od kilkunastu lat prowadzi badania naukowe, a ich wyniki wykorzystuje na potrzeby aranżowania przestrzeni publicznych tego miasta. Dzięki przedsięwzięciom podjętym w stolicy Danii jest on dziś powszechnie znany w świecie ze skutecznego prowadzenia działań rewitalizujących centra miast (również w Melbourne i w Nowym Jorku) oraz z tworzenia witalnych przestrzeni publicznych. Działania te określa się „kopenhagenizacją” (ang. copenhagenizing) miast.

W ramach wizyty Profesor wygłosi w Łodzi wykłady akademickie, spotka się z pracownikami samorządowymi, weźmie udział w projekcji filmu "Ludzki wymiar" (ang. Human Scale), a także zwiedzi nasze miasto. Wizyta Profesora będzie połączona z promocją pierwszego polskiego wydania jego najnowszej książki - "Miasta dla ludzi" (ang. Cities for people).

Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Konsulat Honorowy Królestwa Danii w Łodzi oraz Architektura & Biznes.

Szczegółowe informacje na temat wizyty profesora Jana Gehla opublikujemy na początku października br.

Osoby, z którymi prosimy kontaktować się ws. wizyty profesora Jana Gehla w Łodzi:

- Ewa M. Boryczka (eboryczka@uni.lodz.pl)
   Instytut Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego
- Jakub Zasina (j.zasina@piotrkowska.pl)
  Fundacja Ulicy Piotrkowskiej
 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB