Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Urodziny Tuwima  
24/09
2013
Lokomotywa wciąż ma parę! Relacja z Urodzin Tuwima 2013
 
  << wróć  

„Lokomotywa wciąż ma parę!” to ogólnopolski projekt, który miał na celu popularyzację twórczości poety wśród małych i nieco większych czytelników za pomocą nowatorskich działań animacyjnych. Dzięki „urodzinowej inicjatywie” udało się wyjść z poezją Tuwima w przestrzeń miasta i pokazać, że miejscem literatury nie jest tylko szkolna ława czy biblioteka.

13 września dzieci wyruszyły kolorowym pociągiem w podróż po ulicy Piotrkowskiej. Dzieci przebrane w różnokolorowe wagoniki uczestniczyły w wesołej paradzie prowadzonej ulicą Piotrkowską. Co kilkadziesiąt metrów zaplanowano przystanki, na których przeprowadzano krótkie warsztaty literacko-ruchowe. W czasie parady wykonywano wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej zorganizowała swoje animacje przy ławeczce jubilata. Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania Tuwimowi "Sto lat". Następnie dzieci - całymi klasami - składały jubilatowi bukiety kwiatów. W tym czasie klasy zrobiły sobie również pamiątkowe fotografie z jubilatem (trzymając uprzednio przygotowane w szkole emblematy z nazwą klasy i szkoły oraz życzeniami dla jubilata). Na koniec każdy z uczestników otrzymał kawałek tortu upieczonego przez Hort-Cafe.

Dziękujemy klasom oraz ich opiekunom za czynny udział w Urodzinach!

Wydarzenie zorganizowały Fundacja „Czas Dzieci” i Fundacja Ulicy Piotrkowskiej z partnerami: Se-ma-for Muzeum Animacji, Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki „Kamienica 56” oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. J. Piłsudskiego w Łodzi.

Relację fotograficzną można znaleźć na Facebooku pod adresem: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.643646735669888.1073741844.106956389338928.
 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB