Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Wizyta Jana Gehla  
21/10
2013
Program wizyty prof. Jana Gehla w Łodzi
 
  << wróć  

Na zaproszenie Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Fundacji Ulicy Piotrkowskiej w dniach 04-06 listopada br. w Łodzi będzie gościł prof. Jan Gehl.

POBIERZ PROGRAM WIZYTY PROF. JANA GEHLA W ŁODZI

Prof. Jan Gehl jest wybitnym duńskim naukowcem i praktykiem z zakresu architektury, urbanistyki i zarządzania przestrzeniami publicznymi. Związany jest on przede wszystkim z Kopenhagą, gdzie od kilkunastu lat prowadzi badania naukowe, a ich wyniki wykorzystuje na potrzeby aranżowania przestrzeni publicznych tego miasta. Dzięki przedsięwzięciom podjętym w stolicy Danii jest on dziś powszechnie znany w świecie ze skutecznego prowadzenia działań rewitalizujących centra miast (również w Melbourne i w Nowym Jorku) oraz z tworzenia witalnych przestrzeni publicznych. Działania te określa się „kopenhagenizacją” (ang. copenhagenizing) miast.

W ramach wizyty w Łodzi Profesor wygłosi m.in. dwa wykłady akademickie, spotka się z pracownikami samorządowymi, a także zwiedzi nasze miasto. Wizyta Profesora będzie połączona z promocją pierwszego polskiego wydania jego najnowszej książki - "Miasta dla ludzi" (ang. Cities for people).

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia wymagana jest uprzednia rejestracja poprzez stosowne formularze, do których łącza zamieszczamy poniżej:

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na spotkaniu podczas rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Konsulat Honorowy Królestwa Danii w Łodzi oraz Architektura & Biznes.

 

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB