Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Budżet obywatelski  
04/02
2014
Drzewa jednak na Piotrkowskiej!
 
  << wróć  

Mamy przyjemność zakomunikować, że nasza propozycja umieszczenia donic z drzewami na ulicy Piotrkowskiej zostanie zrealizowana już w tym roku kalendarzowym!

W roku 2013 w ramach pierwszej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego zgłosiliśmy zadanie pt. "Wyposażenie ul. Piotrkowskiej w donice z drzewami na odcinku od pl. Wolności do ul. Zielonej/Narutowicza". Choć propozycja nie znalazła się w gronie zwycięskich projektów po opublikowaniu wyników głosowania, to udało przekazać się ją do realizacji dzięki dodatkowym środkom finansowym zaagnażowanym przez Urząd Miasta Łodzi po sprzedaży działki pod tzw. "Bramę Miasta".

Zadanie polega na wyposażeniu ulicy Piotrkowskiej w 25 donic z drzewami na wskazanym wyżej odcinku. Naszą sugestą jest rozstawienie donic co 42 metry - czyli do dwie posesje - najlepiej w sąsiedztwie nowych ławek. Mamy nadzieję, że uzupełnienie północnego odcinka ulicy Piotrkowskiej w donice z drzewami pozwoli na podniesienie wartości estetycznych ulicy, a także wizualnie zwiąże odcinek północny z południowym (na którym drzewa zostały przewidziane do nasadzenia). W obecności drzew na ulicy Piotrkowskiej upatrujemy szansę na wzmocnienie wielkomiejskiego charakteru Piotrkowskiej oraz na zachęcenie łodzian i turystów do spędzania na niej większej ilości czasu.

Zgodnie z zapewnienami Zarządu Zieleni Miejskiej donice z drzewami powinny pojawić się w pejzażu ulicy Piotrkowskiej w czerwcu tego roku. Trzymamy jednak kciuki za to, aby udało się je umieścić już w maju.

 

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB