Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Konkurs "Wnętrze Roku"  
18/02
2015
Konkurs na Najlepsze Wnętrze Roku 2013-2014 - nominacje: Stare Kino Cinema Residence
 
  << wróć  

Hotel Stare Kino Cinema Residence – poranek z Hansem Klossem, śniadanie z Marylin Monroe

 

Hotel Stare Kino Cinema Residence przy ul. Piotrkowskiej 120 nie tylko z nazwy nawiązuje do filmowej historii Łodzi – to w tym miejscu w 1899 roku, zostało założone pierwsze stałe kino w mieście. By upamiętnić to wydarzenie, nadano wnętrzom hotelowym filmowy klimat.

 

fot. Rafał Tomczyk

Hotel dysponuje dwiema klatkami schodowymi apartamentów: pierwsza nawiązuje do polskiego kina i łódzkiej kinematografii, gdzie każde piętro odpowiada innej filmowej epoce – od lat 30., przez lata wojenne, PRL do współczesności; druga czerpie z klasyków kina światowego, z piętrowym podziałem na gatunki – komedię, romans i sensację. Już wystrój hotelowych korytarzy na każdym piętrze tchnie inną estetyką: fabrykancką przesadność przywołują nad wyraz ozdobne tapety a PRLowski klimat – paprotki i charakterystyczne metalowe tabliczki. Każdy apartament został opatrzony tytułem filmu, któremu odpowiada jego wystrój. Tapety, meble, gadżety i ozdoby – wszystkie te elementy w poszczególnych pokojach starają się przybliżyć jego klimat. Możemy więc zamieszkać w luksusowej „Ziemi Obiecanej”, obudzić się wśród kwiatów z Marylin Monroe z „Mężczyźni wolą blondynki”, albo w Szuflandii w pokoju „Kingsajz”.

 

fot. Rafał Tomczyk

Znajdziemy tu także dwie sale konferencyjne, restaurację, salkę bilardową i wspólne miejsce przeznaczone do swobodnego wypoczynku. Zwraca uwagę dbałość o spójność i wysoki poziom estetyczny, co przy dużej różnorodności wnętrz jest dużą sztuką. Przyjemna, wyciszona kolorystyka – kinowa czerwień, drewno, szarości i biel przyjemnie współgrają z surową cegłą. Część hotelu nawiązująca do światowego kina oddana do użytku w ubiegłym roku oraz sala bilardowa, wciąż są w fazie aranżacji i udoskonalania. Zamiłowanie właścicieli do stylowych przedmiotów oraz dbałość o atmosferę zapewni gościom wiele satysfakcji oraz lekcję historii filmowej Łodzi.

 

fot. Rafał Tomczyk

 

Patronat:
Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego
Partnerzy:
Łódzka Okręgowa Izba Architektów, SARP O/Łódź
Patroni medialni:
Dziennik Łódzki, Radio Łódź, TVP SA O/Łódź, TV TOYA

 

Autor: Urszula Galicka

 

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB