Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Konkurs "Wnętrze Roku"  
23/02
2015
Konkurs na Najlepsze Wnętrze Roku 2013-2014 - nominacje: Salon Lilou
 
  << wróć  

W kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 18, od maja 2013 roku funkcjonuje elegancki butik jubilerski należący do sieci salonów Lilou. Jest to polska marka oferująca oryginalną biżuterię, która w ostatnim czasie otworzyła swoje sklepy przy głównych ulicach handlowych w wielu polskich miastach.

Do lokalu zaprasza prosta drewniana witryna, w której w sześciennych kubikach eksponowane są biżuteryjne precjoza. Przechodzień nie jest przytłoczony ilością prezentowanych towarów, salon wyróżnia się minimalistyczną i elegancką wystawą, która jest jedynie zapowiedzią tego, co znajdziemy w środku.

fot. Rafał Tomczyk

W butiku dominują delikatne, naturalne kolory, które w zestawieniu z czarnymi łukami tworzą ciekawe połączenie. Posadzkę wykonano z naturalnej kostki kamiennej, która rzadko stosowana we wnętrzach wprowadza specyficzny klimat, kojarzący się z pasażem handlowym na odkrytym powietrzu. Białe ściany oraz dekoracyjne gzymsy i listwy nawiązują do charakteru łódzkich kamienic i kontrastują z industrialnymi elementami takimi jak odsłonięta cegła czy wielkie fabryczne lampy w atelier znajdującym się w końcu sali. Jest ono oddzielone od reszty pomieszczenia szklaną ścianą o czarnych, stalowych szprosach połączonych szybami z czerwonym kitem szklarskim. Jest to ciekawy detal, który od razu przywodzi na myśl fabryczne przestrzenie typowe dla Łodzi.

fot. Rafał Tomczyk

Wzdłuż ścian, w podświetlonych wnękach zakończonych łukami umieszczono duże płaszczyzny luster oraz poziome, prostopadłościenne gabloty wyłożone tkaniną. Przez cały salon prowadzi gięta, biała lada na ciemnym cokole. W jej blacie, który został wykonany z jasnego drewna znajdują się liczne przegródki o różnych wielkościach, prezentujące biżuterię. Warto zwrócić uwagę na tę ekspozycję - jest to jedyne miejsce we wnętrzu, w którym zastosowano ciekawe i dość odważne zestawienia kolorystyczne.

fot. Rafał Tomczyk

Cały salon jest przestrzenią bardzo elegancką i subtelną. Projektant wykazał poszanowanie nie tylko dla historycznej kamienicy, w której znajduje się butik Lilou ale także dla charakteru ulicy Piotrkowskiej i samego miasta Łodzi. Użycie naturalnego kamienia, ciepłego drewna oraz dbałość o detal zdecydowanie wyróżniają tę realizację i nadają jej odpowiednią dla salonu jubilerskiego i wyjątkowej lokalizacji przy głównej ulicy klasę.

 

 

Patronat:
Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego
Partnerzy:
Łódzka Okręgowa Izba Architektów, SARP O/Łódź
Patroni medialni:
Dziennik Łódzki, Radio Łódź, TVP SA O/Łódź, TV TOYA

 

Autor: Małgorzata Zuterek

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB