Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Opinie  
26/05
2012
Bieg Ulicą Piotrkowska
 
  << wróć  

Nie przenoście nam Piotrkowskiej do Manufaktury!

Nie wierzyłem, gdy przyjaciele donieśli mi że „Bieg Piotrkowską” – cykliczne wydarzenie sportowe dedykowane każdej wiosny odbędzie się w tym roku w Manufakturze. „Zrób z tym coś” prosili. Mam się położyć krzyżem na linii startu przed Manufakturą? Przebiegną.

Zadaję sobie od pewnego już czasu pytanie – gdzie są granice upokarzania naszego miasta? Zdarzało się, wydawało, że może już za nami . Coraz więcej przecież w Łodzi miejsc, zdarzeń i ludzi (zwłaszcza młodych) pełnych dobrych emocji. Dodają miastu nowych wartości. Wzbudzają podziw pozytywnym stosunkiem do Łodzi. Wydawało mi się przez lata, ze są nimi także pomysłodawcy i organizatorzy wspomnianego biegu. Dopingowałem serdecznie im i uczestnikom, między innymi kilkakrotnie najmłodszemu z synów.

Nie chcę wierzyć, by Ci sami ludzie adorujący przez lata ulicę Piotrkowską swoją masową, sportową zabawą przekroczyli teraz granice absurdu. Głupota, nonszalancja, może bezradność wobec trudności jakie stają wobec wszystkich organizujących cokolwiek na Piotrkowskiej?

Panowie, nic Was nie tłumaczy. Bez względu na to, co o tym sądzicie odbieram Wam moralne prawo do utrzymania tytułu imprezy. Zostawcie Piotrkowską, nie przenoście jej do Manufaktury.

Wasza arogancja sprowokowała mnie do zorganizowania plebiscytu na najgorsze przedsięwzięcie, wydarzenie, inicjatywę, którego istotą jest upokorzenie Piotrkowskiej. Ogłaszam publicznie – otrzymaliście jako pierwsi nominację do tegorocznego tytułu… tutaj proszę lubiących Piotrkowską łodzian o pomoc w wyborze tytułu lub podpowiedź jeszcze trafniejszego. Moje propozycje na gorąco: „badziewie Piotrkowskiej, „wieśniacy z Piotrkowskiej”, „łódzka kicha”.


PS. Proszę o sprawdzenie, kto weźmie udział w tegorocznym biegu VIP-ów i przekazanie informacji do Fundacji. Dla nich też przewidziane są trofea.

Włodzimierz Adamiak

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej
Łódź 25 maja 2012 r.

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB