Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Regaty Ulicy Piotrkowskiej  
10/05
2011
Podsumowanie Akademickich Ogólnopolskich Regat Ulicy Piotrkowskiej 2011
 
  << wróć  

9 kwietnia już po raz dziewiąty odbyły się Akademickie Ogólnopolskie Regaty Ulicy Piotrkowskiej. W tym roku udział w zawodach wzięło jedenaście drużyn: 6 z Łodzi oraz cztery spoza Łodzi (trzy z Krakowa, jedna z Gliwic oraz jedna z Warszawy). Pomimo niesprzyjającej pogody (niska temperatura powietrza i duży wiatr) gorąca atmosfera rywalizacji towarzyszyła nam już od wczesnych godzin porannych. Po emocjonujących eliminacjach do biegu finałowego zakwalifikowało się pięć drużyn: Uniwersytet Medyczny z Łodzi, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska oraz Uniwersytet Łódzki. Szóstą drużyną byli obrońcy tytułu, zeszłoroczni zwycięscy – osada Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Główna cześć imprezy rozpoczęła się o godzinie 15.00. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez Panią Prezydent Hannę Zdanowską, odbył się wyścig dziennikarzy. W tym roku wystartowali w nim reprezentanci Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak. Choć osada studencka dała z siebie wszystko, uległa doświadczonej drużynie dziennikarzy Radia Łódź.
 
Jak co roku uczestników zawodów jak i widzów rozgrzał w ten chłodny, sobotni dzień konkurs na najpiękniejszą nimfę, które prezentowały przed jury przygotowane przez siebie występy oraz odpowiadały na pytania zadane przez Monikę Czerską – łódzką dziennikarkę prowadzącą całą uroczystość. I tym razem wybór najpiękniejszej nimfy był dla członków jury nie lada wyzwaniem. Po burzliwych i długich naradach pierwsze miejsce zostało przyznane nimfie Uniwersytetu Medycznego, której niesamowita i niezwykle przygotowana  prezentacja zachwyciła wszystkich widzów. Drugie miejsce zajęła nimfa Politechniki Łódzkiej, która swoim tańcem oczarowała jury. Trzecie miejsce natomiast, otrzymała nimfa Akademii Górniczo- Hutniczej, która przebrana w piękny ludowy strój zaśpiewała piosenkę ułożoną specjalnie na okazję regat, której słowa o wyjeździe „Beczki Regatowej” do Krakowa okazały się prorocze. Nagrody dla nimf ufundowała projektantka mody Teresa Kopias oraz firma Oriflame, której przedstawiciele przygotowali różne dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy (badanie cery, indywidualny dobór kosmetyków, itp.).

Wyścig finałowy wystartował o godzinie 17.30. Już na początku na prowadzenie wysunęła się drużyna Akademii Górniczo - Hutniczej z Krakowa , jednak łódzka osada Uniwersytetu Medycznego do samego końca z całych sił walczyła o miejsce na podium dla Łodzi. Z jednej strony atakowali prowadzącą drużynę AGH jednocześnie odpierając ataki trzeciej drużyny – Politechniki Krakowskiej. Ostatecznie ten układ utrzymał się do samej mety. Ekipa AGH z Krakowa obroniła tytuł, zostając drugi raz z rzędy zwycięzcą Regat. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Uniwersytetu Medycznego z Łodzi, trzeci na mecie natomiast byli reprezentanci Politechniki Krakowskiej. Triumfatorzy tegorocznych zawodów poza Pucharem Prezydenta Miasta Łodzi, medali oraz cennych nagród rzeczowych zabrali ze sobą „Beczkę Regatową” – nagrodę specjalną Akademickich Ogólnopolskich Regat Ulicy Piotrkowskiej. Po zakończeniu regat uczestnicy spotkali się na bankiecie, gdzie mogli spotkać się z reprezentantami innych uczelni i spokojnie porozmawiać i podzielić się spostrzeżeniami. Po bankiecie zawodnicy wyruszyli świętować swoje zwycięstwo w jednym z łódzkich pubów – Łódź Kaliska Klub przy Piotrkowskiej 102, który był partnerem organizacyjnym imprezy regatowej.
 
Głównymi organizatorami „Akademickich Ogólnopolskich Regat Ulicy Piotrkowskiej” był Urząd Miasta oraz Fundacja Ulicy Piotrkowskiej. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Łódź, TVP 3 Łódź, Gazeta Wyborcza O/Łódź. Sponsorzy: projektantka mody Teresa Kopias oraz firma Oriflame. Partnerzy: firmy Albeco, Edmar, Łódź Kaliska Klub oraz Partner Center.
 
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na 10 – jubileuszową już imprezę w przyszłym roku!

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB