Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Regaty Ulicy Piotrkowskiej  
08/09
2010
Regaty w Porcie Łódź - podsumowanie
 
  << wróć  

W minioną niedzielę (5.09.2010 r.) na parkingu CH Port Łódź odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pod hasłem „Regaty w Porcie Łódź”.

Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów: ExiSport, Wikingowie z Ikea, Drużyna „A”, Ruda Team, Port Łódź Junior, Winkler Gold, Amatorzy, Rekiny, Gniew Posejdona, Salon Urody Agnes Płoszaj, Diablos oraz zespół gospodarzy - Port Łódź. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 11 ekip, gdyż drużyna Amatorów nie stawiła się w miejscu rozgrywania zawodów. Podczas trwania zawodów na scenie występował kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy, który zagrzewał uczestników do walki, a także komentował wyścigi.

Cztery zespoły z najlepszymi czasami uzyskanymi w przejeździe kwalifikacyjnym awansowały do przejazdów finałowych. Najlepszy czas kwalifikacji uzyskała drużyna Gniew Posejdona – 1:14;40. Drugi wynik wywalczyła drużyna Port Łódź Junior – 1:18;09. Trzeci miejsce zajęli Wikingowie z Ikea – 1:21;00, natomiast czwarte ostatnie, premiowane awansem miejsce uzyskała ekipa Ruda Team z czasem 1:24;43.

Wyścigi finałowe rozpoczęła drużyna, która zajęła czwartą lokatę po kwalifikacjach tj. Ruda Team. Zawodnicy wspięli się na szczyt własnych możliwości i uzyskali fenomenalny czas 1:16;56. Kolejny zespół Wikingowie z Ikea uzyskał czas dużo słabszy od czasu przejazdu kwalifikacyjnego, bo 1:32;75. Trzecim zespołem biorącym udział w finale był zespół Port Łódź Junior, który uzyskał czas 1:20;91. Ostatni do finału przystąpił zespół Gniewu Posejdona.
Tuż przed startem ostatniej załogi wystąpiła na scenie skrzypaczka, która zaprezentowała irlandzką pieśń w nowoczesnym wykonaniu, zagrzewającą do walki. Gniew Posejdona po wytężonej walce uzyskali czas 1:17;06, czyli o 50 setnych sekundy słabszy od zespołu Ruda Team, który został zwycięzcą pierwszej edycji „Regat w Porcie Łódź”.

Podczas gdy przygotowywana była przez organizatorów ceremonia wręczenia nagród na specjalnie przygotowanej nawierzchni znajdującej się na parkingu zaprezentował się publiczności zespół 7coma7. Między pokazami tanecznymi na scenie swój występ miał kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy.

Zwycięzcy otrzymali bardzo cenne nagrody:
I miejsce: beczka piwa, aparaty cyfrowe marki Nikon, puchar oraz medale
II miejsce: zestawy kosmetyków, albumy „Potęga Łodzi – Power of Łódź”, puchar oraz   medale
III miejsce: zestawy gadżetów Port Łódź, albumy „Potęga Łodzi – Power of Łódź”, puchar oraz   medale
IV miejsce: albumy „Potęga Łodzi – Power of Łódź”
 
Chcielibyśmy złożyć najszczersze podziękowania za włożony trud w przebieg i organizację całego przedsięwzięcia wszystkim osobom oraz służbom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za stworzenie niezwykle rodzinnej atmosfery podczas trwania całych zawodów. Dziękujemy CH Port Łódź za współorganizację tej imprezy. Żywimy nadzieję, iż „Regaty w Porcie Łódź” zapiszą się na stałe w „łódzkim” kalendarzu imprez organizowanych przez naszą Fundację oraz Port Łódź.

 
       
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB