Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Projekty
 
Zestawienie chronologiczne
Gwiazdka z Piotrkowską
Konferencja "Tożsamość..."
Konkurs "Potęga Łodzi"
Konkurs "Wnętrze Roku"
Pomnik Łodzian
Nasza.Piotrkowska.pl
Regaty Ulicy Piotrkowskiej
Urodziny Tuwima
Wizyta Jana Gehla
Pozostałe projekty
25 lat Fundacji Ulicy Piotrkowskiej
 
Gwiazdka z Piotrkowską

---> Przejżyj aktualności na temat "Gwiazdki z Piotrkowską" <---

„Gwiazdka z Piotrkowską” została kilkukrotnie zorganizowana w charakterze jarmarku bożonarodzeniowego połączonego z serią zdarzeń artystyczno-happeningowych. Oferta imprezy była ciekawą alternatywą dla spędzania okresu przedświątecznego m.in. w bezosobowych centrach handlowych. Historyczne centrum naszego Miasta wraz ze swoją wyjątkową zabudową stanowiło naturalną, urzekającą scenografię dla przedgwiazdkowych spotkań i zabawy. Zaadaptowaliśmy ulicę Piotrkowską na miejsce spontanicznej integracji mieszkańców Łodzi w duchu Świąt Bożego Narodzenia. Projekt był także odpowiedzią na zgłaszaną przez przedsiębiorców potrzebę zwiększenia atrakcyjności ulicy Piotrkowskiej zimą, kiedy konkurencja hipermarketów jest szczególnie dotkliwa. Ustawione stoiska stanowiły uzupełnienie świątecznej oferty przedsiębiorstw z ulicy Piotrkowskiej. Dostępny podczas jarmarku asortyment, m.in.: świeże ryby, wyroby wędliniarskie, sery, artykuły z miodu, świąteczne potrawy, wina, pieczywo, wyroby cukiernicze, produkty regionalne, rękodzieło, czy ozdoby świąteczne stanowił unikatową i ciekawą ofertę, której nie można było znaleźć nigdzie indziej w Łodzi.

W ramach "Gwiazdki z Piotrkowską" specjane oferty przygotowali dla kupujących także przedsiębiorcy za pomocą systemu rabatowego Nasza.Piotrkowska.pl, m.in.: zabiegi kosmetyczne, kursy językowe, wyjazdy zagraniczne, torebki i biżuterię, rabaty na słodkości oraz kawę w wybranych lokalach.

„Gwiazdka z Piotrkowską” była nie tylko okazją do przedświątecznych zakupów. Kulturalno-rozrywkowy program wydarzenia zawierał w sobie dużo elementów skomponowanych w taki sposób, że każdy znalazł w nim coś dla siebie. Sztuka wysoka, elementy ludyczne, a nawet muzyka rockowa połączone konwencją tematyki Świąt Bożego Narodzenia miały za zadanie zaprosić na ulicę Piotrkowską łodzian w każdym wieku, niezależnie od gustu i upodobań.

Inicjatywa aktywizowała grupy lokalne różnych kategorii. „Gwiazdka z Piotrkowską” zapraszała do aktywności dzieci ze śródmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych, organizując akcję wspólnego ubierania drzewka świątecznego w pasażu Schillera, umożliwiając im wysłanie listu do świętego Mikołaja na terenie jarmarku, a także spotkanie z nim.

Nasz projekt silnie angażował do pracy na rzecz miasta łódzkich studentów, uświetniających imprezę występami artystycznymi orkiestry, chórów i zespołów wokalnych działających w strukturach akademickich. Wydarzenie miało na celu m.in. promocję lokalnych artystów. „Gwiazdka z Piotrkowską” aktywizowała ponadto Lokalne Grupy Działania, organizacje trzeciego sektora, czy niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych „Domu na Osiedlu”. Innymi podmiotami współtworzącymi wydarzenie byli lokalni przedsiębiorcy.

Naszym zdaniem projekt „Gwiazdka z Piotrkowską” odegrał wiele ważnych ról – animatora przestrzeni miejskiej, aktywizatora społecznego, inicjatora wydarzeń kulturalnych i promotora naszego Miasta w kraju i za granicą.


Zapoznaj się z relacjami fotograficznymi:

 

 

Gwiazdka z Piotrkowską (2012)

Gwiazdka z Piotrkowską (2012) 
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB