Start   Aktualności   |  Projekty  |  Fundacja  |  Ulica Piotrkowska  |  Kontakt
       
  Projekty
 
Zestawienie chronologiczne
Gwiazdka z Piotrkowską
Konferencja "Tożsamość..."
Konkurs "Potęga Łodzi"
Konkurs "Wnętrze Roku"
Pomnik Łodzian
Nasza.Piotrkowska.pl
Regaty Ulicy Piotrkowskiej
Urodziny Tuwima
Wizyta Jana Gehla
Pozostałe projekty
25 lat Fundacji Ulicy Piotrkowskiej
 
Wizyta prof. Jana Gehla w Łodzi. Miasta dla ludzi

 ---> Przejżyj aktualności na temat wizyty prof. Jana Gehla w Łodzi <---

 

Na zaproszenie Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Fundacji Ulicy Piotrkowskiej w dniach 04-06 listopada br. w Łodzi gościł prof. Jan Gehl.

Prof. Jan Gehl jest wybitnym duńskim naukowcem i praktykiem z zakresu architektury, urbanistyki i zarządzania przestrzeniami publicznymi. Związany jest on przede wszystkim z Kopenhagą, gdzie od kilkunastu lat prowadzi badania naukowe, a ich wyniki wykorzystuje na potrzeby aranżowania przestrzeni publicznych tego miasta. Dzięki przedsięwzięciom podjętym w stolicy Danii jest on dziś powszechnie znany w świecie ze skutecznego prowadzenia działań rewitalizujących centra miast (również w Melbourne i w Nowym Jorku) oraz z tworzenia witalnych przestrzeni publicznych. Działania te określa się „kopenhagenizacją” (ang. copenhagenizing) miast.

W ramach wizyty w Łodzi Profesor wygłosił m.in. dwa wykłady akademickie na Uniwersytecie Łódzkim, spotkał się z pracownikami samorządowymi w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, a także zwiedził nasze miasto. Wizyta Profesora była zapowiedzią pierwszego polskiego wydania jego najnowszej książki pt. "Miasta dla ludzi" (ang. Cities for people).

Partnerami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Konsulat Honorowy Królestwa Danii w Łodzi oraz Architektura & Biznes.

 

Zobacz więcej:

 

Wizyta prof. Jana Gehla w Łodzi (2013) w obiektywie Marty Zając 
 
     
dołącz do nas na 
 

  Nasi partnerzy  
         ĹĂłdzka Specjalna Strefa Ekonomiczna


born in DB