Przejdź do treści

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie na uroczystość odsłonięcia Pomnika Łodzian! Dziękujemy także za wspólny wysiłek, który włożyli Państwo w budowę Pomnika, poprzez ufundowanie imiennych kostek. Uśmiechy na twarzach i rodzinne fotografie, które tego dnia wykonywali Państwo na tle Pomnika, były dla nas wielkim powodem do satysfakcji. Mamy nadzieję, że będą Państwo ciepło wspominać uroczystość, przechadzając się naszą najważniejszą ulicą.

W czasie uroczystości, która odbyła się 28 lipca br. na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, wspólnie odsłoniliśmy Pomnik Łodzian. — 17 tysięcy imiennych kostek w posadzce ulicy Piotrkowskiej to najbardziej niezwykły pomnik, jaki można sobie wyobrazić. To Pomnik Łodzian zbudowany energią mieszkańców i przyjaciół naszego miasta dla nich samych — komentuje Włodzimierz Adamiak, Prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Przypomnijmy, Pomnik Łodzian składa się z trzech elementów: Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci, Pomnika Łodzian Nowego Millenium oraz Pomnika Łódzkiej Tożsamości.

Poniżej zamieszczamy pamiątkowe zdjęcie, które wykonał z wysięgnika Jan Janiak. Klikając w zdjęcie, mogą Państwo pobrać je w pełnej rozdzielczości, aby przyjżeć się wszystkim szczegółom lub oddać je do wywołania w zakładzie fotograficznym.