Przejdź do treści

Na zaproszenie Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Fundacji Ulicy Piotrkowskiej w dniach 04-06 listopada br. w Łodzi będzie gościł prof. Jan Gehl.

POBIERZ PROGRAM WIZYTY PROF. JANA GEHLA W ŁODZI

Prof. Jan Gehl jest wybitnym duńskim naukowcem i praktykiem z zakresu architektury, urbanistyki i zarządzania przestrzeniami publicznymi. Związany jest on przede wszystkim z Kopenhagą, gdzie od kilkunastu lat prowadzi badania naukowe, a ich wyniki wykorzystuje na potrzeby aranżowania przestrzeni publicznych tego miasta. Dzięki przedsięwzięciom podjętym w stolicy Danii jest on dziś powszechnie znany w świecie ze skutecznego prowadzenia działań rewitalizujących centra miast (również w Melbourne i w Nowym Jorku) oraz z tworzenia witalnych przestrzeni publicznych. Działania te określa się „kopenhagenizacją” (ang. copenhagenizing) miast.

W ramach wizyty w Łodzi Profesor wygłosi m.in. dwa wykłady akademickie, spotka się z pracownikami samorządowymi, a także zwiedzi nasze miasto. Wizyta Profesora będzie połączona z promocją pierwszego polskiego wydania jego najnowszej książki – „Miasta dla ludzi” (ang. Cities for people).

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia wymagana jest uprzednia rejestracja poprzez stosowne formularze, do których łącza zamieszczamy poniżej:

formularz rejestracyjny na wykład akademicki prof. Jana Gehla pt. „Cities for people”,
formularz rejestracyjny na wykład akademicki prof. Jana Gehla pt. „Livable cities for the 21st century”,
formularz rejestracyjny na spotkanie prof. Jana Gehla z pracownikami samorządowymi „People studies as a tool for city planning”.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na spotkaniu podczas rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Konsulat Honorowy Królestwa Danii w Łodzi oraz Architektura & Biznes.