Przejdź do treści

Jest taka ulica w Łodzi, która chociaż nie przechodzi remontu zamarła jakby on już trwał latami. Chodzi o Zieloną, która będzie zamknięta prawdopodobnie aż do 2025 roku.

Do niedawna odcinek Zielonej między Piotrkowską a Kościuszki/Zachodnią był bardzo ruchliwy. Był to ważny punkt przesiadkowy w centrum Łodzi. Od momentu budowy stacji dla tunelu średnicowego ruch na niej zamarł, a do niedawna tętniąca życiem ulica zamieniła się w opuszczoną ślepą uliczkę z nielegalnym parkingiem.

Dla większości biznesów zaistniała sytuacja to wyrok śmierci. Duża część przedsiębiorców zamknęła już swoje lokale. Ci co zostali zastanawiają się, jak długo jeszcze przetrwają. Wiadome jest jedno – bez interwencji Zielona umrze.

Dlatego chcemy jako Fundacja Ulicy Piotrkowskiej zrobić Zieloną Zieloną i wprowadzić tam więcej tymczasowej zieleni, małej architektury, a także nowe funkcje. Zielona zasługuje, aby być prawdziwie zielona, by życie trwało tam dalej. W tym celu Fundacja aktywnie współpracuje z Miastem i przedsiębiorcami. Pierwsze efekty działań będą widoczne na przełomie lipca i sierpnia 2022 r.