Przejdź do treści

Wielki Finał projektu „Łódź. Wczoraj – Dziś – Jutro. Rewitalizacja 2.0″ – Tak było!

To musiało się tak skończyć, taki był plan! Za nami uroczysty Wielki Finał projektu „Łódź. Wczoraj – Dziś- Jutro. Rewitalizacja 2.0”, który mieliśmy przyjemność realizować przez ostatnie pół roku. Był to Wielki Finał, tak więc atrakcji przygotowaliśmy wiele.

W miniony czwartek, w gościnnych progach Szkole Podstawowej Nr 70 w Łodzi opowiedzieliśmy o założeniach projektu, podsumowaliśmy wszystkie wydarzenia i zdradziliśmy parę tajemnic dlaczego zrobiliśmy to tak dobrze. Zaprezentowaliśmy premierowo nasz film podsumowujący cały projekt i udowodniliśmy, że rewitalizacja ma wymiar nie tylko urbanistyczny i architektoniczny, ale również społeczny. Później zaprosiliśmy gości do posłuchania krótkiego koncertu artystki Kasi Kassiji Tercz, która zaprezentowała kilka dobrze nam znanych utworów, ale w nowych („zrewitalizowanych“!) wersjach. Na koniec udaliśmy się z gośćmi na rozmowy z poczęstunkiem w tle.

Dumni jesteśmy z tego, co udało się nam zrealizować. Naszymi działaniami projektowymi objęliśmy ponad 1000 osób! Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym na nasz Wielki Finał, tym, którzy wzięli udział w naszym projekcie i tym, którzy nas dopingowali. Gorące podziękowania kierujemy do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, Szkoły Podstawowej nr 70 w Łodzi, Szkoły Podstawowej nr 175 w Łodzi, Biblioteki Odyseja i Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – za wsparcie i partnerstwo w realizacji projektu. Szczególne wyrazy wdzięczności przesyłamy do Szkoły Podstawowej nr 70 z Panią Dyrektor Bogumiłą Cichacz na czele, za niezwykłą gościnność i pomoc w przygotowaniu Wielkiego Finału.

Cały projekt miał jeszcze jedną, nieocenioną wartość – do brzegu, czyli do finału grantu, dotarła zgrana paczka osób, z której każdy wyspecjalizował się w swoich dziedzinach, a rezultat to synergicznie zupełnie nowa wartość.

Jeśli chcecie zobaczyć jak przebiegał cały projekt „Łódź. Wczoraj – Dziś – Jutro. Rewitalizacja 2.0” to zapraszamy do przeglądania aktualności – znajdziecie tam podsumowania wszystkich sześciu bloków tematycznych. A niebawem opublikujemy film podsumowujący projekt, który powstawał sześć miesięcy – sami zobaczycie ile się ostatnio u nas działo!

Przed nami kolejne, ekscytujące przedsięwzięcia, więc jeżeli chcesz, czujesz naszego bluesa – dołącz do nas! A tymczasem poniżej zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z Finału.

Zadanie „Łódź. Wczoraj – Dziś- Jutro. Rewitalizacja 2.0” zostało zrealizowane dzięki finansowaniu z budżetu miasta Łodzi.